~ Z minulých setkání ~

Horní Jelení 2007 - 6. výjezdní zasedání

Vážení přátelé,

letošní výjezdní zasedání bylo poznamenáno krásami a některými zajímavostmi Východočeského kraje, ale především slunečným počasím které nás po oba dny doprovázelo.

Autobus ŠD11, který na tuto akci zapůjčil náš člen Honza Kukla a který řídil vynikající řidič Jarda Čuřík, nás vezl směr přehrada Pastviny. Tam již čekal Ivan Pacák se svým erťákem v linkovém provedení.

Sestoupili jsme do hráze vodní nádrže. Viděli jsme její technické zázemí a turbínu vyrábějící elektrický proud. Prohlídka chodby poslední vystavěné zděné nádrže byla pro nás zajímavým zážitkem.

Oběd byl připraven v muzeu řemesel v Letohradu. Muzeum samotné čítalo bezpočet artefaktů ze života našich předků minulých století.

Do programu se nám ještě pohodlně vešla návštěva pivovaru Kanec, což při cestě do Horního Jelení bylo nasnadě. Po ubytování následovala večere umocněná doušky piva značky Zubr, a následoval nezbytný i společenský odpočinek.

Den se železnicí plánovaný na neděli se též vydařil. Dopoledne jsme navštívili výtopnu v Jaroměři, kde každý z návštěvníků obdržel vstupenku v podobě klasické jízdenky. Během poutavého výkladu jsme si prohlédli desítky exponátů, parní lokomotivy, motorák, vagóny, točnu, dolpněné dobovými fotografiemi, a mnoho nového se dověděli.

Po obědě následovala cesta do muzea v Rosicích, které se nám podařilo navštívit díky ochotě pánů Čížka a Hodra z místního železničního spolku. Příjemným překvapením byl nápad pana Čížka, pozastavit jeden ze dvou na linku nasazených dnes již historických trolejbusů za účelem společného fotografování. Ani muzeum v Rosicích vybudované v bývalé vodárně pro doplňování parních lokomotiv se za svou expozici nemusí stydět, a bylo příjemnou tečkou za uplynulým víkendem.

Děkujeme všem účastníkům výjezdního zasedání za jejich účast, a těšíme se na viděnou na dalších akcích.

>> fotky

Za KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<