~ Z minulých setkání ~

Lešany 2003 - celostátní sraz

Vážení přátelé,
Je za námi 4. celostátní sraz českých historických autobusů našeho klubu. Dovolte mi tedy malé ohlédnutí za ním.

Z Prahy Pankráce tentokrát vyjížděl jen jediný autobus, a to zrenovovaný RTO LUX Honzy Kukly. Pobral všechny členy, pár nečlenů, a ještě několik odvážlivců ze zastávky pravidelné linky před jejím příjezdem. Kolona se zformovala, jako již tradičně, v Týnci nad Sázavou. Autobusů přijelo o několik méně než minule, zato počet doplnily užitkové vozy.
Celkem tedy přijelo 11 vozů, 8 autobusů a 3 náklaďáky. Škodu 706 RTO LUX přivezl Honza Kukla, Vláďa Krotký z ČSAD JIHOTRANS a.s. a Libor Had, městský RTO Mirek Frolík z DP měst Mostu a Litvínova a.s., a linkový RTO Ivan Pacák. Škodu ŠD11 přivezl pan Neuman a Škodu ŠL 11 Škoda bus klub Plzeň. Nejstarší autobus, Pragu RND, přivezl Marcel Olmer. Kolonu doplnily 2 báby Škoda 706 R, jedna z ČSAD JIHOTRANS a.s. a druhá z ČSAP Nymburk pana Ing. Aloise Koutka. Neméně zajímavým vozem byl byla skoro v původním stavu hasičská Škoda 706 RTH ACS 16 ze SDH Jenštejn.

Presentace autobusů byla zakončena brzy a část vozů se rozjela domů. Kolona pěti statečných se vydala na prohlídku pivovaru Kozel ve Velkých Popovicích. Autobusy se žel do areálu nedostaly, ale měli jsme alespoň možnost vidět parní lokomotivu na vlečce která je již řadu let mimo provoz.

Sraz byl zakončen navečer opět na Pankráci. Hrstka těch nejodvážnějších ještě bez autobusů dlouho večer třídila své dojmy, tuším v některé zahradní restauraci. >>Fotky

Na shledanou na příští akci, letos opět ještě na podzim.
Za VV KČHA - RTO Klubu Michal Zubr.
Michal Zubr