~ Z minulých setkání ~

Lešany 2005 - 6. celostátní sraz

Vážení přátelé velkých vozů našich značek,

letos jsme se sešli na šestém celostátním srazu a musím konstatovat, že opět v hojném počtu, za což Vám členům patří velký dík. Počasí nám přálo, a jak jsme již zvyklí, tak to byl opět extrém. Sluníčko rozpalovalo asfalt do tekuté podoby, a nám alespoň vytvořilo optimální podmínky pro fotografování našich přerostlých miláčků.

Sešli jsme se opět na Pankráci k odjezdu směr Týnec nad Sázavou, Lešany. V Týnci bylo namístě fotografování, a zde jsme zformovali kolonu čítající 17 vozů včetně užitkových. Jak jsme si již zvykli, přijely autobusy ze všech možných koutů republiky, jako např. z Českých Budějovic, Liberce, Nymburka, Kroměříže a mnohých jiných. Před devátou hodinou se dala kolona do pohybu, aby mohla obsadit nové prestižní místo v areálu vojenského muzea, které nám po 4 letech nabídlo jeho vedení. Od 10 hodin po slavnostním zahájení sezóny muzea začala prezentace autobusů. Byly zde 2 vozy Praga RND, 8 vozů RTO ve všech modifikacích, a 2 vozy řady ŠD a ŠL, a 7 vozů v kategorii užitkových.

Ve 14 hodin jsme se sešli k závěru prezentace a členové obdrželi dojezdové diplomy. Příjemným zpestřením srazového programu byla návštěva muzea motocyklů v nedaleké obci Nesvačily, kam ještě společně dorazila celá kolona. V nevelké místnosti muzea bylo vidět na 75 strojů české výroby, které je dnes stále těžší spatřit na silnici v provozu.

Odtud již někteří účastníci srazu odjížděli domů, avšak větší část kolony ještě odjela k úplnému zakončení vydařeného srazového dne do Staré hospody v obci Nespeky. Zde jsme dobře pojedli a popili, a jako hřeb akce se hrstka odvážných členů vrhla do divokých vod řeky Sázavy, aby zde vyrovnala svou tělesnou teplotu.

Všem účastníkům 6. srazu ještě jednou děkujeme za hojnou účast, a ostatním návštěvníkům děkujeme za přízeň. Těšíme se na shledanou na další akci. >>Fotky

Za RTO Klub Michal Zubr.
Michal Zubr
<<<