~ Z minulých setkání ~

Lešany 2006 - 7. celostátní sraz

Vážení přátelé,

letošní sraz je nutno hodnotit jako velmi úspěšný. Dosáhli jsme totiž hned několika prvenství v klubové historii. Navíc navzdory nepříznivé předpovědi počasí se den vydařil alespoň tak, že nepršelo. Do Lešan se letos sjelo zatím nejvíc vozů, jen škoda, že ne všichni jejich majitelé jsou našimi členy.

Odjezd z Prahy byl plánován na 7:30 hod od metra z Pankráce kam přijelo dohromady 6 autobusů. I to je dosud nejvíc v klubové historii. Všichni účastníci srazu se setkali na autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou, aby ho neprodyšně zaplnili a poté opět společně v jedné koloně odjeli do prostoru muzea. Směr Lešany jsme nabrali v 8:30 a kolona letos byla dlouhá skutečně několik kilometrů. Nám vyhrazený prostor v areálu muzea jsme zaplnili velmi slušně. Letos přijelo celkem rekordních 25 vozů, zastoupeny byly 1x Škoda 706 RO - to prvně v klubové historii, 12x Škoda 706 RTO z toho 7x LUX a 5x MEX, 1x Praga RND, 2x ŠD 11 Tourist, 1x ŠD 11, 3x ŠL 11, 1x Karosa 731 to je další klubové prvenství, 1x Aero 150, 1x Praga RND valník s plachtou, 1x Škoda 806 R, 1x Neretva.

7. celostátní sraz jsme zakončili ve 14 hodin předáním dojezdových diplomů a krátkou spanilou jízdou celé kolony našich mamutů, která byla zakončena společným fotografováním opět na autobusovém nádraží v Týnci.

Letos se našim členům mnohem více než kdykoliv jindy podařilo dokázat, že autobusy padesátých, šedesátých a sedmdesátých let rozhodně nepatří do šrotu a to především tím, že stav jejich miláčků se rok od roku zlepšuje a navíc se stále objevují další obdiv zasluhující vozy.

Všem členům děkujeme za účast, přejeme hodně úspěchů v jejich snažení a těšíme se na viděnou na dalších akcích.

Závěrem ještě dodám, že po srazu následoval společný večer, kde se sešla asi třetina členů, aby u soudku s pivem a pečeného selátka oslavila úspěchy letošního setkání. Dle skutečnosti, že nejednoho účastníka tohoto večera ještě po celý druhý den bolela hlava soudím, že šlo o akci úspěšnou. >>Fotky

Za VV KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<