~ Z minulých setkání ~

Lešany 2007 - 8. celostátní sraz 26.5.2007

Vážení přátelé,

máme za sebou v pořadí osmý celostátní sraz. Na autobusech našich členů je stále více vidět snaha, píle a obrovské úsilí vynaložené při renovaci přerostlých miláčků. Bylo skutečně co obdivovat.

Tak jako v minulém roce, i letos jsme zaznamenali některá klubová prvenství. Celkem přijelo 38 vozů, to je dosud nejvíce. Z toho bylo 16 vozů značky Škoda 706 RTO což je nový a výrazný mezník v klubové historii, 3 vozy Praga RND, 8 vozů ŠD 11 - i to je dosud nejvíce, 2 vozy ŠL 11, 1 vůz značky Avia Neretva a 5 vozů zařazených do kategorie ostatní. Prvně jsme též mohli obdivovat lůžkový přívěs AVL připojený k autobusu ŠD 11 Tourist ČSAD Jihotrans. Prvně přijeli kolegové z Brna, Ostravy a Pardubic. Poslední ze zmíněných přivezli prvně vlek B 40.

Tradiční odjezd z Pankráce byl letos rozdělen do dvou etap. Ta první čítající 2 vozy ŠD a ŠL 11 odjela v pravidelném čase, ta druhá posbírala opozdilce (byť ne vždy vlastní vinou) a následovala tu první. Kolona českých historických autobusů se zformovala tak jako v minulých letech na autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou. Nám vyhrazený prostor v areálu muzea jsme zaplnili takřka do posledního místa. Počasí nám dokázalo, že neporučíme větru ani dešti. Ihned dopoledne jsme vydatně zmokli, důkazem je dosud stále pomačkaný list v klubové evidenci. Před polednem již pálilo slunce ze všech sil.

Po prezentaci autobusů, zakončené poděkováním účastníkům srazu a předáním dojezdových diplomů členům klubu, jsme podnikli krátkou okružní jízdu přes Kamenný Přívoz zpět na autobusové nádraží v Týnci nad Sázavou. Odtud již pokračoval každý svou cestou.

Prudký nárůst zájmu o naše setkání zejména v posledních dvou letech je pro naše snažení poctou, ale zároveň i výzvou. Abychom do budoucnosti zachovali „značku“ našeho klubu v duchu jeho stanov, chystáme několik opatření organizačního charakteru.

Těšíme se na viděnou na dalších klubových akcích.

>> fotky

Za KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<