~ Z minulých setkání ~

Němčičky 2004 - 3. výjezdní zasedání

Vážení přátelé,

letos v říjnu jsme na našem 3. výjezdním zasedání navštívili vinařský sklípek v obci Němčičky na Jižní Moravě. Počasí nám sice příliš nepřálo, přesto se na cestu vydaly dva autobusy našich členů. Za dopravu tedy děkujeme ČSAD Jihotrans a.s., panu Vladimíru Krotkému a autodopravě Jana Kukly z Prahy.

První zastávkou na sobotním okruhu bylo muzeum vojenské a pozemní techniky ve Vyškově, kde jsme nadšeně shlédli jak vyřazená stíhací letadla, tak i vyzvednuté a očištěné zbytky vraků letadel z 2. světové války. Příjemným zpestřením byla pozemní technika zastoupena v nejhojnější míře vozem Tatra 138 v různých modifikacích. Jen již zmiňované počasí nám nedovolilo jindy běžnou prohlídku např. místa střelce v jednom z venku stojících exponátů.

Velmi příjemnou a vhodně zvolenou zastávkou byl motorest Rousínov, který nám poskytl nenahraditelné zázemí na cestě v jinak deštivém a tmavém dni. Velmi dobrou kuchyni umocňoval pěkný a decentní interier.

Třetí zastávka měla dvě části. V první jsme navštívili centrum Slavkova a nahlédli na zdejší zámecké nádvoří, ve druhé jsme navštívili Mohylu míru na nedalekém bojišti válek napoleonských.

Poté nás již čekal vinařský sklípek s odborným výkladem při degustaci vzorků ze zdejších vinohradů. Příjemné posezení u vínka ve večerních hodinách bylo zakončením neméně příjemného dne 3. výjezdního zasedání klubu. Nutno podotknout, že víno bylo dobré, ne tolik aromatické. Jestli by nám však někdo v budoucnu na Moravě říkal, že po degustacích zdejších moků člověka nebude bolet hlava, i když se bude stranit burčáku, měli bychom mu utrhnouti jeho hlavu, a naše vzájemná bolest poránu by se tím vyrovnala. V neděli jsme se vraceli domů.

Za přípravu této akce děkujeme našemu členovi panu Ing. Ladislavu Teterovi, a všem pozvaným členům děkujeme za účast.

Za VV KČHA - RTO Klubu
Michal Zubr
<<<