~ Z minulých setkání ~

Růžená 2006 - 5. výjezdní zasedání

Vážení přátelé,

máme za sebou již páté klubové výjezdní zasedání. Počasí nám přálo a program se dařilo plnit, i když během cesty doznal ještě několika pozitivních změn.

Se svými nablýskanými mamuty přijeli v sobotu Ivan Pacák z Liberce, Petr Hubený z Prahy, Vladimír Krotký z ČSAD Jihotrans z Českých Budějovic, Dušan Peterka též z Českých Budějovic a v neposlední řadě Jan Rybka z Plzně.

Sraz jsme měli v městě Příbrami před branami hornického muzea. Do dolu Anna nás odvezl důlní vláček, kde jsme si prohlédli podzemní šachty. Neméně zajímavá byla i strojovna důlního výtahu. Protože nás tato tématika zaujala, využili jsme ještě zajímavé prohlídky vodního kola zpestřené projížďkou na skluzavce do podzemí. Délka a rychlost skluzu inspirovala některé z nás ještě k další jízdě. J

Po pozdním obědě, v původně hospodářském zázemí zámku Březnice, jsme z časových důvodů vynechali návštěvu Orlíka a Zvíkovského podhradí, a zamířili do obce Červená nad Vltavou. Zde jsme po odvážné jízdě lesní cestou, zakončené u naštěstí v tu dobu prázdného školícího zařízení policie ČR, došli k železničnímu mostu z roku 1883. Prohlédli jsme si mostní konstrukci, posuvné napojení kolejí mezi mostem a náspem, kvalitně provedené propojení smyčky k signalizačnímu zařízení, a opět po trati se odebrali zpět, čímž jsme porušili minimálně 5 bodů železniční vyhlášky.

Večer nás uvítal socialistický realismus v plném rozkvětu v podobě dětského rekreačního zařízení Růžená. Po vydatné a chutné večeři nám srazili školní lavice, rozprostřeli ubrusy a zábava byla už na nás. Orchestr pod taktovkou Vendy Pacákové doplněný o rumbakoule, valchu a další chrastítka opět dokázal že je stále ve formě, a že prostě umí. J

V neděli jsme absolvovali dvoukilometrovou procházku na čerstvém vzduchu, a vystoupali na rozhlednu Jarník. Na programu zbýval jen Písek, malebné město na řece Otavě, kde jsme vedle historického kamenného mostu vyfotografovali dorazivší autobusy. Prohlídka městské Křižíkovi elektrárny, která stále dodává elektrickou energii do sítě proměněná na poutavé muzeum, zakončila naše tamní putování. Nasbírané zážitky jsme ještě žhavě probírali u oběda v hostinci U Reinerů, a pak už nabrali směr domů.

Všem účastníkům 5. výjezdního zasedání děkujeme za účast a těšíme se na další společné akce.

Za VV KČHA - RTO Klubu
Michal Zubr
<<<