~ Z minulých setkání ~

Chodsko 2009 - 8. výjezdní zasedání

Vážení členové,

ve dnech 19. a 20. září jsme vyjeli na Chodsko, kde jsme zasedali v Hotelu Haltrava v Klenčí pod Čerchovem. Tentokrát šlo opět o velice vydařený víkend, kterému přálo i počasí.

Dopravu z Prahy zajistil Jakub Adámek s vozem ŠL 11, za což mu patří náš dík. Z Liberce přijeli Ivan Pacák s Vendulou Pacákovou vozem Škoda 706 RTO LUX, a nechyběl ani Vladimír Dušek se svým vozem Škoda 706 RTO CAR.

Po poutavém výkladu paní průvodkyně na zámku v Chudenicích, kde byl sraz účastníků, nás čekala krátká zastávka v bohatém muzeu řemesel v Kolovči.

Stěžejním bodem našeho sobotního programu bylo plánované fotografování historických autobusů podle dobových fotografií na náměstí v Domažlicích. Za umožnění této akce děkujeme Městskému úřadu v Domažlicích, Městské policii, dále za spolupráci děkujeme Domažlickému deníku a v neposlední řadě paní Braunové z Busportálu.cz. Paní Braunová vytvořila dle našeho námětu velice vydařenou „retro dokumentaci“, a děkujeme, že přijala naše klubové pozvání. Za povedené lze považovat i fotografie z Domažlické nakloněné věže, kam jsme vystoupali za účelem jejich pořízení.

Po mnoha zajímavých rozhovorech na náměstí a prezentaci autobusů nás ještě zkontrolovala hlídka SNB, a poté jsme již odjeli na plánovanou prohlídku dřevorubeckého muzea do Pece pod Čerchovem. Tady jsme si nejenom prohlédli zajímavou expozici, ale měli jsme možnost vidět „dvoumužnou“ řetězovou pilu z padesátých let v běhu. Sobotní poměrně náročný program jsme zakončili výjezdem na Výhledy k pomníku J.Š.Baara a kochali se výhledem do námi právě navštíveného kraje.

Klubový večer zajistil hotel Haltrava v Klenčí pod Čerchovem, kde jsme byli ubytováni. Poděkovat se též sluší Vladimíru Jandusovi za večerní hudbu. Celkově lze říci, že se letošní zasedání neslo více v duchu rozhovorů a plánů, členové si měli možnost vyměnit své vjemy a zkušenosti během dlouhého večera, své kouzlo měla i trofejní výzdoba hotelové restaurace, jakož i fakt zaparkovaných autobusů přímo pod okny historické budovy hotelu.

V neděli dopoledne jsme si po vydatné snídani prohlédli místní Baarovo muzeum a zamířili k domovu. Zastávka v pivovarnickém hotelu Modrá Hvězda na náměstí v Dobřanech nám umožnila poobědvat a už zbýval jen návrat zpět po staré plzeňské cestě. Ten doprovázelo stále krásné počasí a dobrý pocit proběhnuvšího víkendu umocněný výroky a činy nejmenovaného poněkud více společensky unaveného zakládajícího člena.

V druhý den 8. klubového výjezdního zasedání oznámil Michal Zubr svůj odchod z pozice jednatele Klubu českých historických autobusů – RTO Klubu.

Dovolte mi nezapomenout a poděkovat všem účastníkům snad vydařené akce za jejich účast, a na viděnou se budeme těšit na dalších klubových akcích.

>> fotky

Za KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<