~ Z minulých setkání ~

Czechbus 2019 - Náš klub na středoevropském veletrhu autobusů (26.-28.11.2019)

Vážení kolegové, klubáci,

náš klub se i v letošním roce účastnil profesionálního veletrhu Czechbus, který je největším veletrhem svého druhu ve střední Evropě. Stalo se již příjemnou tradicí, že zde prezentujeme po boku profesionálů v oboru naši společnou historii. O důstojné zastoupení klubu pečlivě dbá náš člen Libor Andrlík, který je prostřednictvím své firmy Anvi Trade letitým podporovatelem klubu. Díky jeho nemalému úsilí získal klub již po druhé čestné uznání pořadatelů akce.

V letošním roce se staly tématem klubové prezentace linkové autobusy Škoda RTO v široké škále svého využití. K vidění byly autobusy dříve nebo později zrenovované, v běžném provozním či výstavním stavu, našich členů Vladimíra Janduse, Petra Kordíka, Josefa Tichého, Martina Uhra a Michala Zubra.

Tradicí se též stalo, že na veletrhu každoročně představujeme klubový kalendář na příští rok. I tentokrát republiku sjezdil a autobusy svým specifickým způsobem do kalendáře nafotil pan Zdeněk Nesveda. Tomuto skromnému člověku s velkou autobusovou duší vděčíme již za pět ročníků klubového kalendáře. Představení kalendáře samotného se letos zhostila moderátorka České televize paní Martina Vrbová, která s námi strávila příjemné dopoledne prvního z výstavních dnů.

Stánek byl po dobu trvání veletrhu hojně navštěvován laickou i odbornou veřejností, k vidění zde byly některé dobové prvky z dob existence ČSAD, historie na panelech i dokumentární pořady promítané na velké obrazovce.

Současně mi dovolte, abych poděkoval všem klubákům, kteří se podíleli na přípravě i úklidu stánku, a všem těm, kdo si našli chvíli a pomáhali.

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<