~ Z minulých setkání ~

Jablonná 2015 - 14. výjezdní zasedání (12.-13. září 2015)

Vážení kolegové, klubáci,

o uplynulém víkendu jste měli možnost zúčastnit se spolu s námi 14. Výjezdního zasedání Jablonná. Program připravil náš člen Míla Zelinka s nespornou výhodou dobré dosažitelnosti ve středních Čechách a s využitím vlastního zázemí.

Autobusy se sjely na nám známém autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou. Odtud vedla cesta do obce Lešany v den oslav 830 let od první zmínky. Prohlédli jsme si interiér zámku, udržovaného pečlivou rukou pana Truhláře. Naší návštěvou jsme se mohli alespoň částečně odměnit obci, když dorazivší autobusy mohli obdivovat účastníci slavnosti, za každoroční posrazový průjezd naší kolony autobusů při odjezdu z nedalekého Vojenského technického muzea. Pro členy klubu bylo připraveno pohoštění, které nám zprostředkoval starosta obce pan František Vrkoslav.

Po obědě jsme měli namířeno do nedalekého muzea socialistických vozidel. Retro auto muzeum ve Strnadicích se otevřelo veřejnosti teprve letos na jaře, ale již se může pochlubit poměrně vysokou návštěvností. Není divu. Počet exponátů jistě převyšuje číslo 100 a expozice je velice pěkně uspořádána. Automobily je možné vidět ve zcela původním stavu, tedy ve smyslu stavu, ve kterém se pohybovaly po našich silnicích. Poutavý výklad nám dal sám majitel muzea pan Libor Kucharski. Tímto mu děkujeme.

Zpestřením sobotního programu byla návštěva pana Jakuba Staucha s vozem Bugatti typ. 13 z roku 1922 v místě zasedání v Jablonné. Tři autobusy Škoda 706 RTO bylo možné vyfotografovat s tímto precizně zrenovovaným vozem.

O příjemné posezení se postaral náš hostitel i se svým bratrem v rodinné restauraci. Za zvuků hudby jsme po ochutnání zdejší výborné kuchyně trávili v dlouhé debatě zážitky z uplynulého dne.

V neděli dopoledne jsme opustili příjemné prostředí usedlosti v Jablonné, která sousedí s místním zámeckým parkem, a vydali se na návštěvu Špejcharu v obci Prostřední Lhota. Víkend jsme tak uzavřeli prohlídkou místní venkovské expozice.

Jsme velice rádi, že si naše výjezdní zasedání udržují poměrně vysokou laťku, co se programu i zázemí týká. Rozhodně tedy budeme v dalších letech v tomto směru pokračovat. Za přípravu programu a bezvadný servis děkujeme pořadateli akce Mílovi Zelinkovi a s ostatními se těšíme na viděnou na příštích akcích.

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<