~ Z minulých setkání ~

Kostelec 2011 - 10. výjezdní zasedání

Vážení klubáci,

ve dnech 10. a 11. září 2011 proběhlo jubilejní 10. výjezdní zasedání našeho klubu. K tomuto jubileu je třeba dodat, že programem nebylo nijak výjimečné, užívali jsme si ho však od začátku plnými doušky.

Počasí nám přálo, a my jsme vyjeli vozy Škoda 706 RTO Jirky Kopeckého a ŠL11 Jakuba Adámka pilotované střídavě Vláďou Jandusem a Vaškem Valterem.

Prvním bodem programu zaměřeného tentokrát na bohatou zemědělskou techniku byla řepařská železniční úzkokolejná dráha v Sendražicích. Trať, která původně sloužila ke svozu řepy z okolních polí je dnes znovu vybudována a pěkně udržována spolkem místních nadšenců. Klikatou cestu tam a zpět projede vláček za 40 minut, a návštěvník tak může vychutnávat idylickou jízdu místní krajinou.

Naše nadšení a euforii z úspěšně nakročeného víkendu nepokazila ani drobná nehoda v podobě vysypaného předního okna vozu ŠL11. Na tisíce drobných kousků rozsypané přední sklo hbitě vyměnilli a nás zakrátko dostihli zkušení sklenáři Vláďa Jandus, Vašek Valter a Tonda Kuthan.

Národní zemědělské muzeum v Čáslavi bylo naší další zastávkou. Nepřeberné množství exponátů mapující posledních sto let českého zemědělství jsme si mohli do sytosti prohlédnout a některé i symbolicky osahat ze sedadla řidiče.

Následoval přejezd do Černokosteleckého zájezdního pivováru kde v době naší návštěvy probíhala akce "vykulení". Mimo dobré kuchyně bylo možno ochutnat zde i na 35 druhů piv malých značek. Náš program byl obohacen o noční prohlídku sklepení pivováru, která náš sobotní program uzavřela.

V neděli nás čekala návštěva muzea pana Víši v Chotouni. Na 55 exponátů traktorů, ale i dalších pásových strojů a stabilních motorů je zde pečlivě opečováváno těma správnýma rukama. Vrcholem akce byl výjezd traktoru značky Porsche a pásového stroje Zetor, jenž byly postupně šoférovány snad všemi účastníky zasedání, včetně děvčat.

Úspěšný víkend jsme zakončili v Klánovicích na nádraží společným fotografováním, a již se těšíme na další takový.

Děkujeme tímto všem členům za účast a řidičům za odvoz.

>> fotky

Za RTO Klub
Michal Zubr
<<<