~ Z minulých setkání ~

Lešany 2008 - 9. celostátní sraz 24.5.2008

Vážení přátelé,

po 9. celostátním srazu mi dovolte opět malé ohlédnutí. Začněme třeba počasím, které bylo pro sraz jako ulité. Dvacet stupňů, oblačno a lehký vánek namísto pařáku nebo prudkého lijáku, to je počasí které srazu sluší.

Letos máme za sebou opět některá klubová „prvenství“. Například poprvé jsme u nás přivítali kolegy z polského klubu historických autobusů z Waršavy, anebo poprvé od začátku pořádání našich srazů počet účastníků nestoupal, nýbrž klesal. Výstavní plocha, kterou jsme sdíleli s vozy značky Tatra, nám prostorově zcela vyhovovala.

Díky patří letos nejen všem účastníkům srazu a všem dopravcům, ale i našim členům Vladimíru Jandusovi, Jaroslavu Dvořákovi a Petru Janu Kaprálovi za pomoc při organizování nájezdu a parkování vozů na výstavní ploše. Tím se nám podařilo oddělit exponáty od běžných autobusů a na výstavní ploše udržet určitý pořádek, ke kterému jsme se zavázali vedení muzea. Doufejme, že v příštím roce se mám podaří přibrzdit i některé letos více rozjeté autobusy, a poštěstí se nám najet do areálu muzea současně, což při rovnání vozů jenom prospěje.

Do Lešan přijelo celkem 28 vozů všech značek a typů. Jako tradičně přijely vozy ze všech koutů republiky, nejvzdálenější z Ostravy, a ze zahraniční z polské Waršavy. Bylo skutečně co k vidění, protože opět některé vozy vynikly svou renovací a některé přijely poprvé. Podívejte se do galerie na fotografie, ta předčí jakékoliv komentáře.

Společné fotografování na autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou udělalo tečku za letošním úspěšným setkáním, kterému předcházely tradiční okružní jízda přes Lešany a Kamenný Přívoz do Týnce nad Sázavou a poděkování členům za to, že přijeli a bylo opět co obdivovat.

Se všemi se těšíme na viděnou na dalších akcích.

>> fotky

Za KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<