~ Z minulých setkání ~

Lešany 2013 - 14. celostátní sraz 25.5.2013

Vážení klubáci, vážení přátelé českých historických autobusů,

Uplakané bylo počasí na našem 14. srazu Klubu českých historických autobusů - RTO Klubu v sobotu 25.5.2013, avšak na účasti se to nijak neprojevilo, a ani na náladě účastníků setkání. Celkem nám přijelo 32 autobusů, z toho 1x Škoda 706 RO LUX, 12x Škoda 706 RTO ve všech modifikacích včetně vzácné návštěvy polských kolegů, 14x ŠD-L11, a 5 vozů zařazených zatím v kategorii bus - ostatní. Slabší byla pouze návštěvnost muzea. Během naší prezentace se i velmi pěkně, alespoň na dopoledne, vyčasilo. Letošní sraz se mj. vyznačoval i pokračující spoluprácí s ostatními sdruženími, jakými například jsou Škoda Bus klub Plzeň obhospodařující Muzeum dopravy ve Strašicích, Muzeum Dopravního podniku ve Střešovicích, Muzeum Výtopna Zdice a v neposlední řadě zástupci polského sdružení milovníků městské dopravy. Některé autobusy byly na našem setkání poprvé, a to jak ve stavu dosti původním, tak i zcela nově zrenovovaném.

Příjemným zpestřením našeho setkání bylo, když nás za účelem převzetí čestného členství v KČHA - RTO Klubu navštívil herec a skladatel Václav Kopta. Čestné členství převzal Václav Kopta z rukou jednatele klubu za přítomnosti členů. Za jeho propagaci starých českých autobusů, s nimiž nám je tak dobře, mu patří náš velký obdiv a dík.

Na cestu zpět se nám opět zhoršilo počasí, a tak jsme byli letos o něco dříve doma. Děkujeme tímto všem účastníkům za účast a již teď se těšíme na viděnou na dalších klubových akcích.

>> fotky

Za RTO Klub
Michal Zubr
<<<