~ Z minulých setkání ~

Lešany 2014 - 15. celostátní sraz 24.5.2014

Vážení klubáci, přátelé historických autobusů,

letos jsme se sjeli do prostoru Vojenského technického muzea již po čtrnácté, tentokráte na 15. celostátní sraz. Počasí neslibovalo den ani nikterak pěkný, ale ani naopak. Areál Vojenského technického muzea v den zahájení sezóny jsme našimi autobusy opět po společném příjezdu zaplnili na hlavní výstavní ploše mezi halami, jak se již stalo dobrou tradicí.

Poprvé se zde prezentovaly další vozy Škoda 706 RTO v provedení LUX, i vozy řady ŠD/L 11. Dohromady se 15. srazu zúčastnilo 30 autobusů všech modifikací.

Naše poděkování patří zástupcům Plzeňských městských dopravních podniků za jejich první účast precizně zrenovovaným vozem Škoda 706 RTO v městském provedení evidenčního čísla 51. Druhý autobus Škoda 706 RTO stejného provedení z muzea DP v Praze žel na sraz, z důvodu drobných technických obtíží, nedorazil.

Speciální poděkování patří našemu čestnému členovi Vaškovi Koptovi, který se staral o dobrou náladu v průběhu srazové klubové schůzky a za pomoc při předávání dojezdových diplomů a pamětních medailí. Současně mu gratulujeme k čerstvému získání řidičského oprávnění skupiny „D“, a přejeme mnoho šťastných kilometrů za volantem tolik milovaného autobusu RTO.

Klasický program jsme jako každoročně zakončili malou okružní jízdou kolony autobusů zpět do Týnce nad Sázavou. Zde jsme 15. sraz zakončili.

Děkujeme všem našim členům za účast a za patnáctiletou podporu klubu. Přejeme hodně sběratelských a restaurátorských úspěchů.

Na viděnou se těšíme na našich dalších klubových akcích.

>> fotky

Za RTO Klub
Michal Zubr
<<<