~ Z minulých setkání ~

Lešany 2017 - 18. celostátní sraz (27.5.2017)

Vážení kolegové, klubáci,

máme čerstvě za sebou 18. klubový sraz. Nutno podotknout, že v tento den nám přálo nejenom počasí, ale zaznamenali jsme opět několik zajímavých momentů v naší klubové historii.

Naše společné příjezdy v koloně autobusů do areálu VTM se staly již neodmyslitelnou tradicí počátku všech srazů. Letos jsme však, tak jako již jednou před několika lety, zaznamenali takřka rekordní účast 38 vozů. Nejednoduchá byla koordinace všech účastníků, která však vyvrcholila zaparkováním dorazivších vozů na výstavní ploše a byla počátkem bohaté presentace.

Za zmínku stojí premiéra čtyř autobusů Škoda 706 RTO. Poprvé se zúčastnily precizně zrenovované vozy: Škoda 706 RTO v městském provedení pana Martina Uhra a Škoda 706 RTO v linkovém provedení téhož dopravce, dále zájezdový Škoda 706 RTO pana Holečka a právě dokončený zájezdový krasavec pana Trlici.

Poprvé nás navštívili i některé vozy řady ŠD – L 11, Avia – Ikarus 543 Petra Jelínka a některé novější autobusy značky Karosa. Premiéru měl i klubový stánek našeho bratislavského člena Stana Šebíka, který se stal sponzorem klubu a pozval všechny členy na domácí guláš. V dovezeném zázemí jsme tak měli možnost posedět s kolegy nad chutným obědem.

Celkem se do Lešan letos tedy sjelo:
  • 1 x Škoda 706 RO
  • 18 x Škoda 706 RTO všech modifikací
  • 10 x Škoda ŠD – ŠL 11
  • 6 x Karosa v různých modifikacích
  • 1 x Avia Ikarus
  • 1 x Škoda 706 R
  • 1 x Škoda 706 RTTN

Děkujeme všem, kdo přijeli, za podporu a zájem o naši společnou historii. Děkujeme našemu členovi Mílovi Zelinkovi za organizaci při odjezdu kolony z Týneckého autobusového nádraží. Děkujeme Stanovi Šebíkovi za pozvání na domácí guláš a dovezení celého stánku.

Na sraz navazovala volná akce pro členy klubu v rodinném zázemí Míly Zelinky v Jablonné nad Vltavou, kam se po srazu volně přesunuly tři autobusy RTO, Honzy Kukly, Vládi Janduse a pana domácího. Na rožni se již připravovalo zlatavé selátko a zážitky z uplynulého dne se ještě dlouho probíraly do noci.

Těšíme se s Vámi na viděnou na další akci.

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<