~ Z minulých setkání ~

Lešany 2018 - 19. celostátní sraz (26.5.2018)

Vážení kolegové, klubáci,

atmosféra 19. srazu byla velice příjemná a pohodová. Organizace nájezdu autobusů a formování kolony proběhly velice hladce, a počasí nám, ostatně jako celé letošní jaro, přálo. Tak bychom mohli stručně charakterizovat srazový den.

Autobusy se do Týnce nad Sázavou sjížděly již od 7 hodiny ranní. Žel letos prvně nejel oproti předpokladu autobus z pražské Pankráce, tak nás někteří klubáci následovali vlakem či autobusovou linkou.

Také kolona autobusů dorazila do Lešan poměrně hladce a v dobrém čase. Letos čítala 35 vozů, z toho 17 autobusů značky Škoda 706 RTO, 8 autobusů značky ŠD, L, M 11 a 9 autobusů značky Karosa, jeden vůz byl v kategorii ostatní. Opět zde máme jedno klubové prvenství. Autobusů značky Karosa bylo více, než autobusů staršího data výroby, tedy ŠD, L, M 11.

Výstavní plocha v areálu VTM se i letos zaplnila do posledního místečka, nutno však přiznat, že jsme s ním nešetřili. I tak měly autobusy dostatek prostoru pro zviditelnění či fotografování v poměrně početné skupině.

Po skončení presentace se účastníci rozjížděli domů. Jen malá skupinka šťastlivců využila nabídky pohostinnosti rodinného areálu Míly Zelinky v Jablonné nad Vltavou, kde v příjemném prostředí trávili předchozí srazové zážitky až do druhého dne.

Děkujeme všem účastníkům 19. srazu za trvalou dlouhodobou přízeň a podporu klubu, děkujeme novým účastníkům, zejména s autobusy značky Karosa, za respektování klubových pořadatelských pravidel. Děkujeme Mílovi Zelinkovi za organizaci nájezdu autobusů i za poskytnutí posrazového zázemí a všem klukům, kteří pomáhali. Děkujeme Stanovi Šebíkovi za přivedení kolony autobusů na výstavní plochu a za pozvání na velmi chutnou polévku.

Se všemi se těšíme na viděnou na další vydařené akci!

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<