~ Z minulých setkání ~

Nové Město pod Smrkem 2005 - 4. výjezdní zasedání

Jednou z mnoha vydařených akcí, kterou jsme uspořádali, bylo v pořadí 4. výjezdní zasedání klubu realizované o víkendu 24.–25. září 2005 v okolí města Liberce.

Po sobotním dopoledním srazu historických autobusů v areálu střediska přepravních služeb kolegy Ivana Pacáka jsme navštívili proslulý zámek ve Frýdlantě v Čechách, poté následovala prohlídka větrných elektráren u Jindřichovic pod Smrkem a návštěva známé výletní restaurace Obří sud u LáznÍ Libverda. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Měděnec v Novém Městě pod Smrkem, kde také proběhl společenský večer za účasti místních hudebníků, které v pozdních nočních hodinách zručně nahradila skupina již jemně společensky unavených umělců „Vendy and company“, narychlo sestavená z řad členů klubu, která ještě nějaký čas zápasila s jinak neznámými hudebními nástroji.

Nedělní část akce plynule pokračovala návštěvou pramene Novoměstské kyselky, výborným obědem a odpolední nenucenou ochutnávkou výrobků značky Skalák v restauraci a pivovaru v Malém Rohozci v samém srdci Českého ráje.

Našemu setkání přálo (na rozdíl od předcházejících ročníků) bezchybné počasí, celý víkend se nesl ve znamení nefalšovaného babího léta, a tak po oba dny vládla skvělá nálada. >>Fotky

Petr Tuček

<<<