~ Z minulých setkání ~

Pacov 2017 - 16. výjezdní zasedání (16.-17.9.2017)

Vážení kolegové,

o uplynulém víkendu jste mohli spolu s námi strávit krásný víkend během výjezdního zasedání do Pacova. Dopravu zajistil Honza Koušek svým autobusem Škoda 706 RTO. Odjíždělo se tradičně ze Smíchovského nádraží, kde byl sraz všech účastníků. První plánovanou zastávkou bylo muzeum motocyklů značky Jawa, kde jsme dostali podrobný výklad od bodrého průvodce. Získané informace jsme pak mohli zajíst v sousední dobové a stylové restauraci.

Počasí nám příliš nepřálo, ale atmosféra dalšího navštíveného místa, kterým byla kamenná rozhledna s muzeem kovářství v obci Moraveč, nám udržela dobrou náladu. Majitel kovárny a stavitel rozhledny v jedné osobě nám povyprávěl o významu železa a kovářského umění v historii. Paní učitelka ve věži rozhledny, která snad nikdy neschází dolů, nám poté ukázala výhledy do kraje a listiny týkající se historie kovářství v mikroregionu. Toto zastavení nám bylo velice přínosné.

Večer jsme zasedli ke stolu a u krbu s plápolajícím ohněm jsme dobře pojedli i popili, abychom v bohaté konverzaci vzpomínali na uběhnutý den.

Příjemným zážitkem bylo ranní fotografování na náměstí v Pacově, čímž jsme se rozloučili s malým městem a už jsme se přesouvali dál k obci Příseka. Zde jsme navštívili ráj snad každého kluka. V expozici několika podlažní historické budovy se nachází muzeum modelů dopravních prostředků, zejména automobilů, v celkovém počtu deseti tisíc. Ohromující sbírka připomínala dětství snad každému.
O překvapení se nám postaral pan Jiří Benda, který nás nečekaně navštívil se svým linkovým autobusem Škoda 706 RTO i s vlečkou. Z této návštěvy vznikly krásné fotografie, a my jsme tímto vyčerpali víkendový program. Po dobrém obědě jsme zamířili k domovům. Čas je však zlým pánem a tak jsme již nemohli přijmout pozvání majitele soupravy na návštěvu, nicméně příště ji rádi uskutečníme.

Děkujeme všem účastníkům výjezdního zasedání za společné strávení pohodového víkendu. Děkujeme Honzovi Kouškovi a Michalovi Kouškovi za zprostředkování dopravy v podobě zapůjčení autobusu Škoda 706 RTO, a v neposlední řadě děkujeme Jardovi Dvořákovi a jeho paní Blance za poskytnutí zázemí, dobrého jídla a pití.

Na viděnou na dalších akcích!

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<