~ Z minulých setkání ~

Pálava 2021 - 20. výjezdní zasedání (25.-26.9.2021)

Vážení kolegové, klubáci,

Máme za sebou víkend, který byl ve znamení nádherného počasí, pohodové atmosféry, spousty zážitků a vydatného jídla a pití. Námět Elišky Stránské dal vzniknout již 20. výjezdnímu zasedání. Díky tomuto nápadu jsme zavítali na jižní Moravu, což je v uplynulé historii výjezdních zasedání poprvé.

V sobotu za ranního slunce se účastníci našeho zájezdu vydali na cestu. Zelený autobus Škoda 706 RTO nabral směr jihovýchod. V dopoledním programu byla plánovaná zastávka v Truck muzeu Jiřího Bendy v Bítovčicích u Jihlavy. Jeho sbírka užitkových vozů, zejména značky Tatra, a příjemné zázemí ve vlastní restauraci v jednom, umocněné pojízdnou tramvají T3, nám braly dech. Děkujeme majiteli muzea za výklad, pohoštění a nádherné zážitky. Oběd v hospůdce U Gurmána byl adekvátní tečkou za příjemným dopolednem.

Zcela jiným typem poznání byla pro nás zastávka v budově bývalého kláštera v Dolních Kounicích. Po jeho prohlídce a zastávce na zmrzlinu na zdejším autobusovém nádraží již následovala cesta na Pálavu.

Po ubytování v hotelu Termal jsme zamířili k lodi Munot z třicátých let minulého století, kde jsme přímo na hladině strávili společný večer. Jeho zpestřením byla prohlídka skoro devadesát let staré strojovny tohoto plavidla, která je stále v bezvadném a provozním stavu.

V nedělním programu byla návštěva depozitáře Technického muzea v Brně. Množství zdejších exponátů je takřka strhující a jejich uskladnění zcela ideální. Výklad nám podal pan Václav Dulka. Nebylo snadné se odpoutat od jeho slov a z této krajní části Brna k odjezdu směrem domů. V plánu byla již zastávka na oběd, a nutno podotknout, že výběr padnul dobře. Restaurace na náměstí ve Velké Bíteši U Raušů nám nabídla vše, co jsme potřebovali. Společnou fotografií na náměstí jsme uplynulý víkend zakončili.

Velmi příznivým aspektem celé akce byla skutečnost, že se po mnoha letech zúčastnily i členové, kteří s námi dosud nejezdili, či jsou v našich řadách teprve krátce. Děkujeme za účast jim i jádru klubu a těšíme se na setkání na dalších akcích.

>> fotky

Za KČHA – RTO Klub
Michal Zubr, jednatel
<<<