~ Z minulých setkání ~

Špindlerův Mlýn 2008 - 7. výjezdní zasedání

Vážení členové,

Ve dnech 20. a 21. září jsme opět vyjeli a opět zasedli. Tentokrát jsme navštívili Špindlerův Mlýn a Benecko a až na počasí šlo o velice vydařený víkend.

Dopravu z Prahy již po několikáté zachránil Honza Kukla, který na akci zapůjčil svého erťáka luxe, za což mu patří náš veliký dík. Zrovna tak se sluší poděkovat nedobrovolnému avšak výbornému řidiči Jardovi Čuříkovi za odvoz zasedajících. Z Liberce přijel Ivan Pacák též s vozem Škoda 706 RTO LUX.

Po poutavém výkladu při návštěvě Jilemnického zámku a krátké zastávce u přehrady na Bílém Labi jsme již zamířili na horský výjezd do 1220 mnm vysoko položené Špindlerovy Boudy. Horský výjezd samotný, i když ochuzený o výhledy na zdejší panoramata, byl pěkným zážitkem všech účastníků. Dva luxy se do horského sedla vyšplhaly poměrně snadno, původní linku Špindlerův Mlýn – Špindlerova Bouda však ještě v osmdesátých letech minulého století zajišťoval vůz v městském provedení. Takřka jisté je, že oběd si zde již dlouho nezopakujeme, Špindlerovka však byla příjemným místem chránícím poutníky před nevlídným počasím.

S obrovským ohlasem se setkala návštěva bobové dráhy ve Špindlerově Mlýně. Mezi našimi členy se našli i tací, kteří ji nadšeně sjeli i třikrát za sebou.

Následoval přejezd do oblasti Benecka a výjezd k Hotelu Žalý, který se stal naším útočištěm. Prostorný a příjemný interier, věčeře o dvou chodech, živá hudba, zábava, tanec, dobrovolná návštěva nejmenovaného zakládajícího člena ve čtyři hodiny ráno v nedaleké Jilemnické nemocnici zakončená obhlídkou již známých prostor a šitím tržné rány v jeho obličejové části. To jsou skromná hesla vystihující vynikající atmosféru již sedmého výjezdního zasedání.

Snad jen škoda, že v posledních letech si tuto klubovou akci vybrali řidiči spíše k odpočinku, a technika která by zde mohla zakončit uplynulou sezónu zůstává zahálet doma.

V neděli poránu navštívilo několik dobrovolníků nedalekou rozhlednu Žalý a po obědě následoval odjezd domů.

V neposlední řadě je třeba nezapomenout a poděkovat organizátorce sedmého klubového výjezdního zasedání Vendule Pacákové za pěkný program skutečně vydařené akce, jakož i všem členům za účast.

Na shledanou se budeme těšit na dalších akcích.

Za KČHA - RTO Klub
Michal Zubr
<<<