~ Z minulých setkání ~

Trhové Sviny 2012 - 11. výjezdní zasedání

Vážení klubáci,

11. výjezdní zasedání konané ve dnech 8. a 9. září 2012 proběhlo ve znamení krásného babího léta a pohodové nálady. O dopravu se postarali Jakub Adámek a Ondřej Láska vozem ŠD 11 Tourist z roku 1977, za což jim patří náš vřelý dík.

První zastávkou víkendového programu bylo nádraží v Jindřichově Hradci. Odtud nás odvezl po úzkorozchodné trati do Nové Bystřice voňavý vláček. Během dvouhodinové výletní jízdy jsme si užívali výhledu do nádherné jihočeské krajiny.

Po obědě jsme zamířili do soukromého muzea československé silniční techniky na nádraží v Jílovicích. Zde nám podal podrobný výklad k četným vystaveným exponátům majitel pan Roděj.

Naší poslední sobotní zastávkou byl Buškův hamr u Trhových Svinů. Po zhlédnutí 60 let starého barevného filmu o místní tradici nás čekala prohlídka historické dílny a samotného stavení, jejíž součástí bylo i postupné spuštění všech tří mlýnských kol.

Ubytovaní jsme byli v hotelu Zlatý Kříž na náměstí v Kaplici. Den uzavřela dobrá večeře a vzpomínky na uplynulý den.

V neděli jsme si do programu připravili návštěvu muzea užitkových vozidel v Trhových Svinech. Příjemný majitel celé řady zrenovovaných vozidel pan Jiří Hlach nás osobně provedl areálem muzea a podal nám podrobný výklad ke každému vystavenému exponátu. Zvláštní poděkování mu patří zejména za prohlídku autobusu Tatra 500 HB a v neposlední řadě za příjemně strávené dopoledne.

Na programu 11. výjezdního zasedání zůstal jen oběd a návrat domů.

Děkujeme všem za účast a krásný víkend, Kubovi za bezchybné odšoférování celé trasy, a již nyní se těšíme na viděnou na další podobné akci.

>> fotky

Za RTO Klub
Michal Zubr
<<<